ÖVRIGT / Smycken / Ring 14687575
*
nr 1468 7575
Ring
18k guld, med 14 diamanterxca 0,01 ct. Ringmått: 17. Vikt: 4 g
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2022
kl 18:12:40
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
4280 Armring
14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:46
-
4124 Granatsmycken
7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 brosc..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:37
-
4004 Karaff
med silvdermontering. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:38
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:03
-
4129 Örhängen 1 par
+ 1 örhänge+ ring, 18k guld. Vikt: 3,3 gr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:15
*
Ring
nr 1468 7575
Ring
18k guld, med 14 diamanterxca 0,01 ct. Ringmått: 17. Vikt: 4 g
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2022 |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
4280 Armring
14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:46 -
4124 Granatsmycken
7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 brosc..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:37 -
4004 Karaff
med silvdermontering. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:38
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42 -
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:03 -
4129 Örhängen 1 par
+ 1 örhänge+ ring, 18k guld. Vikt: 3,3 gr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:15